Dnešní akce, které zastupitelství označilo za koordinovaný a dlouho připravovaný zásah, se zúčastnilo na 800 policistů. K raziím úřady přikročily v rámci probíhajícího vyšetřování teroristických aktivit Islámského státu.

List Kronen Zeitung s odvoláním na své zdroje poznamenal, že policie se soustředila na okolí radikálního kazatele Mirsada O., kterého loni v červenci poslal soud ve Štýrském Hradci na 20 let do vězení.

Čtěte také: Německá policie při raziích proti krajní pravici zadržela dva muže

Razie policie provedla ve čtyřech vídeňských a čtyřech štýrskohradeckých bytech, uvedl na webu Kronen Zeitung. V obou městech se bezpečnostní sbory zaměřily i na muslimské modlitebny, které získávají podporu v zahraničí, především v arabském regionu.

Zastupitelství identitu zadržených nesdělilo, uvedlo jen, že jsou mezi nimi "tři Rakušané cizího původu", dva Bosňané, Bulhar, Syřan a Makedonec. Kromě těchto osmi hlavních "cílů" policisté při zásahu zajistili ještě tři jejich pravděpodobné komplice.

Později policie zadržela ještě tři ženy, rovněž původem z Balkánu, z nichž dvě jsou manželky dvou z osmi hlavních zatčených, dodalo podle agentur zastupitelství ve Štýrském Hradci.

Čtěte také: V Berlíně zatkli Tunisana podezřelého z napojení na Amriho