"Kvůli prudkému větru se zřítily dva ozdobné sloupy, jeden u královské a druhý u jižní brány," uvedl pracovník Indického archeologického průzkumu pro agenturu AFP. Nehoda si získala velkou pozornost, protože královská brána, vytvořená převážně z červeného pískovce, představuje velkolepý vchod do celého komplexu. Její římsu zdobily dva impozantní pískovcové minarety, z nichž jeden se právě zřítil. 

Fotografie a záběry z místa ukázaly ležící pilíře rozlámané na velké kusy. Při jejich pádu nebyl podle místních úřadů nikdo zraněn. 

Tádž Mahal, přezdívaný též "pomník lásky", je monumentální mauzoleum v Ágřeve ve státě Uttarpradéš v Indii. Vystavět ho dal indický mogul Šáhdžahán na památku své milované ženy Mumtáz Mahal, která předčasně zemřela v roce 1631.

Od roku 1983 je Tádž Mahal zanesen na Seznam světového dědictví Unesco a pro řadu lidí se stal symbolem Indie. Jak ale podotkl zmíněný pracovník Indického archeologického průzkumu, současná bouře opět připomněla jeho křehkost. Památník z toho důvodu prochází v současnosti několikaletou rekonstrukcí, která má očistit mramor od škodlivých nánosů způsobených znečištěným ovzduším a zpevnit jeho hlavní kupoli.