Před budovou slavné sydneyské Opery na Harryho a Meghan čekaly tisíce lidí. Princ Harry jezdil v minulosti do Austrálie již několikrát a v zemi je oblíbený. "Děkuji za neuvěřitelně srdečné uvítání a možnost setkat se s Australany," prohlásil princ během své řeči. "Nemohli jsme si vybrat lepší místo, kde bychom oznamovali zprávu o očekávaném dítěti," dodal. Lidé jim dávali i drobné dárky. 

Osobní setkání

Nakonec zde strávili o 20 minut déle, než bylo pro tuto událost vyhrazeno. Mezi lidmi, se kterými si osobně potřásli rukama a se kterými si popovídali, byla rovněž 98letá Daphne Dunneová, jejíž manžel zemřel v roce 1945 během války v Papui-Nové Guineji. Posmrtně získal Viktoriin kříž, tedy nejvyšší vojenské vyznamenání Spojeného království.

S vdovou se nyní princ Harry setkal již potřetí. "Bylo to krásné poprvé na vlastní oči vidět vévodkyni Meghan. Harry je skvělý muž a já jsem ráda, že našel své štěstí," řekla pro BBC vdova po australském válečném veteránovi. 

Později Harry a Meghan navštívili v Sydney zoologickou zahradu, kde otevřeli výzkumné středisko. Zastavili se také u dvojice koal, jejichž dvě mláďata byla po Harrym a Meghan pojmenována. Podle BBC byla Meghan z návštěvy nadšená. 

Hlavním bodem programu v Sydney bude pro prince Harryho zahájení charitativních sportovních her Invictus Games pro invalidní válečné veterány. Her, kterých se zúčastní představitelé z 18 zemí světa, založil Harry v roce 2014.

Princezna Eugenie
Další královská veselka. Sestřenice Williama a Harryho se vdala

Návštěva Austrálie je součástí 16denní cesty, při které královský pár zavítá i na Nový Zéland a souostroví Fidži a Tonga. Jde o jejich první velkou zahraniční cestu od květnového sňatku; jako manželský pár byli zatím pouze na dvoudenní návštěvě Irska. Podle BBC jdou ve stopách princezny Diany a prince Charlese. I oni si totiž jako první cestu po svatbě vybrali Austrálii a Nový Zéland. 

Jejich plány se nezměnily ani po oznámení těhotenství, a to navzdory tomu, že těhotným ženám se nedoporučuje cestovat na Fidži a Tongu, kvůli riziku nákazy virem Zika, který postihuje zejména lidský plod. Kensingtonský palác ale uvedl, že královský pár dostal od lékařů potřebné rady a doporučení. 

Svatba britského prince Harryho a jeho ženy Meghan
Fotky jsou na světě. Královští novomanželé zveřejnili oficiální svatební snímky