V pátek dívku naposledy viděli živou. V sobotu ráno už policisté vyslýchali hlavní podezřelou z vraždy Loly Davietové, kterou měla pachatelka znásilnit, mučit a uškrtit. Její tělo dala do plastové krabice. Zakrytý látkami ji našel v páteční podvečer bezdomovec.

Vrah Anthony Sowell u soudu.
Clevelandský škrtič si budoval dům hrůzy. Bývalý mariňák měl po domě mrtvoly žen

Server BBC informuje, že Lola trávila páteční den ve škole tak, jak byla zvyklá. Když se odpoledne nevrátila domů, její matka zalarmovala policii a na sociální sítě vyvěsila zoufalou žádost o pomoc.

Děsivý objev

O necelých šest hodin později kontaktoval policii bezdomovec, který narazil na podezřelou krabici jen kousek od domu v 19. obvodu, kde oběť žila. Přivolaní policisté byli poté svědky děsivé scény. V boxu se nacházelo mrtvé tělo dívky, která měla svázané ruce a nohy a na krku řeznou ránu. Pitva ovšem zjistila, že zemřela na následky udušení.

Policisté si rovněž všimli, že na tělo dívky někdo červeně napsal číslice 0 a 1. Deník Guardian sdělil, že si policie není jistá významem symbolů, ale zdá se, že s motivem vraždy nijak nesouvisely.

Pachatelku usvědčil kamerový záznam

Hlavní podezřelou z hrůzného činu je čtyřiadvacetiletá žena alžírského původu, kterou v médiích označují jménem Dahbia B. Aktuálně je ve vazbě, v pondělí ji soud obvinil. Očekává se, že za mřížemi zůstane po celou dobu procesu. Podle všeho se jedná o bezdomovkyni, která měla v Paříži rodinu a přátele.

Karolína Šírová, matka pohřešované Elišky, ukazuje doma v Havrani informační leták s fotkami dcery a prosbou o pomoc
Matka dál hledá pohřešovanou dceru. Máme jen samé otázky, žádné odpovědi, říká

Policisté ženu identifikovali díky kamerovým záznamům pořízených v bytovém domě, do kterého v pátek odpoledne společně s Lolou vstupovala. Neznámá žena znepokojila i otce mrtvého děvčete, který pracoval jako správce budovy, ve které byla jeho dcera zavražděna a kde on sám se svou rodinou bydlel.

Později byla podezřelá spatřena, jak opouští dům s velkou krabicí. Portál The Sun doplňuje, že někteří lidé uvedli, že podezřelá nechala plastový box před kavárnou, aby si šla koupit croissant. Lidé si rovněž všimli, že byla bedna zašpiněná krví a silně zapáchala bělidlem.

Zdroj: Youtube

Psychicky nemocná oběť domácího násilí

Portál France24 uvedl, že ženu obvinili ze znásilnění a vraždy nezletilého, která byla spojena s mučením a zneužíváním. I když psychicky nemocná žena u soudu učinila různá prohlášení, měla se přiznat, že Lolu přivedla do bytu své sestry, kde ji donutila se osprchovat a následně ji sexuálně napadla. Tělo poté ukryla v krabici.

Právník obviněné popřel jakékoliv fámy o obchodování s orgány či rituálu na dětech. „Nic to se mnou nedělá. Taky jsem byla znásilněna a viděla jsem, jak přede mnou umírali rodiče,“ dodala údajně obviněná, kterou citoval francouzský portál Le Figaro. Zdroj blízký vyšetřování sdělil, že žena nemá žádný záznam v trestním rejstříku jako pachatel, ale je vedena pouze jako oběť domácího násilí v případu z roku 2018. Chybělo jí také povolení k pobytu.

Americká policie vyřešila po 40 letech brutální případ vraždy Karen Stittové. Ilustrační foto.
Před 40 lety zmizela ze zastávky, našli ji ubodanou. Teď případ vyřešili

Ve vazbě je v souvislosti s vraždou Loly také třiačtyřicetiletý muž, který převážel Dahbii a krabici ve svém autě. Měl se přiznat, že ji s krabicí dovezl k sobě domů, kde zůstala další dvě hodiny, než odjela s jiným řidičem. Podle policie se poté žena vrátila na místo činu, kde se pohádala se svou sestrou. Následně odešla přespat do jiného bytu.

Do vazby policie vzala celkem šest lidí, včetně sestry podezřelé a dalších, kteří s ní byli v kontaktu. „Vyšetřování nadále pokračuje. Musíme přesně zjistit, co se stalo. A stanovit trestní odpovědnost zúčastněných osob,“ uvedli žalobci.

Strach o děti

K události se vyjádřila i manželka francouzského prezidenta Brigitte Macronová. Ta uvedla, že se jedná o děsivou tragédii. Školu Georges-Brassens College, kde dvanáctiletá dívka studovala, v pondělí navštívil i ministr školství Pap Ndiaye a starostka Paříže Anne Hidalgová.

Viditelně rozrušené žáky taktéž utěšovaly psychologické podpůrné týmy. „Moje dcera celý víkend proplakala, nezamhouřila oka. V našem okolí teď nemůžeme nikomu věřit. Mám velký strach o své děti,“ řekl deníku Le Parisien otec dvou dětí Gasmi.

Sériový vrah Fred West
Rodina jako z hororu. Manželé brutálně znásilňovali a vraždili. I vlastní děti

Podobně se cítí i další rodiče pařížských školáků. „Odteď budu vodit syna do školy a ze školy. Když skončí o půl páté, odejdu z práce ve čtyři,“ dodala další místní žena.  K bytovému domu, kde se neštěstí odehrálo, také místní obyvatelé nosili květiny. Na podporu rodiny zavražděné přátelé oběti uspořádali finanční sbírku.

Jiný případ mrtvých dětí v kufru řešili novozélandští policisté letos v srpnu. Rodina žijící v Aucklandu se ke kufrům dostala v aukci, přičemž nevěděla, co se v zavazadlech nachází. Až doma objevili hrůzný nález. Pitva odhalila, že se jednalo o děti staré mezi pěti a deseti lety. Jejich matkou je pravděpodobně žena, která žije v Jižní Koreji. Vyšetřování, které kvůli pokrytí dlouhého časového rozmezí není jednoduché, stále pokračuje.