Český prezident dodal, že na konci listopadu hodlá navštívit i další ruské regiony. Podle jeho dřívějších vyjádření lze předpokládat, že měl na mysli velkoměsta Moskvu a Jekatěrinburg a federativní republiku Tatarstán.

Putinovu pozvánku Zemanovi přednesl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Oba politici spolu hovořili také o ruském návrhu protiteroristické rezoluce. Spojené státy, Francie ani Británie ji však podle Lavrova neschvalují, Čína je k ní zdrženlivá. 

Miloš Zeman, Donald Trump a Melania Trumpová na prvním společném snímku
Trump se potkal se Zemanem. Minimálně pro fotografy

„Důvody protiargumentu jsou, že by tato rezoluce porušovala svobodu slova. Že by to v podstatě byla jakási cenzura internetu,“ upřesnil český prezident. Dodal, že nejvyššímu ruskému diplomatovi sdělil svůj názor na věc – že totiž světový terorismus není možné porazit na internetu, ale že je k tomu jsou třeba kalašnikovy, helikoptéry nebo drony.

Miloš Zeman podniká zahraniční cesty na východ častěji než na západ a mnohem častěji než oba jeho předchůdci. V Česku platí za obhájce ruských stanovisek a kritika protiruských sankcí. Soči navštívil již před třemi lety, když se zde konaly zimní olympijské hry. 

Na svůj facebookový profil si Pavel Hrůza dal i tuto fotografii z pouště.
Čech unesený v Libyi je nejspíš už dva roky mrtvý, tvrdí Rakušané