"Už jsme vyčerpali naprosto všechno, co jsme v Radě bezpečnosti mohli v této chvíli udělat," řekla Haleyová televizní stanici CNN. Dodala, že tuto záležitost velmi ráda předá ministrovi obrany Jamesi Mattisovi. "Zkoušíme všechny možnosti, které máme, na stole je však celá řada vojenských řešení," dodala.

Jejímu prohlášení předcházel telefonický hovor mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jihokorejskou hlavou státu Mun Če-inem. "Oba se shodli na posílení spolupráce a na tom, že Severní Korea musí čelit ještě silnějším sankcím s praktickým dopadem, aby si uvědomila, že její provokativní chování povede k další diplomatické izolaci a k ekonomickému nátlaku," uvedl mluvčí jihokorejského prezidenta.

Rada bezpečnosti OSN zpřísnila sankce vůči Pchjongjangu naposledy začátkem tohoto týdne, přičemž reagovala na neustávající severokorejské jaderné a raketové testy. Mimo jiné jde o zákaz vývozu textilu, tedy druhé největší severokorejské vývozní položky, o omezení dovozu ropy a o zákaz vydávání nových pracovních povolení pro občany KLDR.

Severní Korea v reakci varovala, že své zbrojní programy v odpověď na "zlovolné" sankce ještě víc vystupňuje. V pátek pak odpálila přes japonské území další balistickou raketu.