Záběry dokumentující přestup jezídů na islám byly podle izraelského serveru Arutz Sheva pořízeny v oblasti západoiráckého pohoří Sindžár, kam se mnoho jezídů uchýlilo právě před IS. Cílem materiálu je ukázat IS jako mírumilovnou muslimskou organizaci, která uvítá každého.

„Teď jste bezvěrci. Za chvíli se stanete muslimy a budete mít svá práva. Opakujte po mně," přikazuje mluvčí desítkám sedících mužů při obřadu konverze.

V minulých dnech se objevily zprávy o vraždách stovek jezídů, kteří odmítli přijmout islám, o znásilňování a zadržování žen této komunity, jejíž víra zahrnuje prvky hinduismu, zoroastrismu, judaismu i křesťanství. Etnicky se tato komunita řadí ke Kurdům a žila dosud na severozápadě Iráku. Tisíce jejích příslušníků prchly, v oblasti Sindžáru je stále asi 50.000 lidí.

Vše bude zajištěno, slibují 

Jeden z mluvčích na videu slibuje, že jakmile se jezídové vzdají své víry a přijmou islám, bude pro ně vše zajištěno. „Islám přijali muži, ženy i děti, byl jsem s nimi a byli šťastni," řekl.

Lépe než čekat na západní humanitární pomoc prý pro jezídy bude, když se vzdají organizaci IS. „Doporučujeme jezídům, aby sešli z hory Sindžár a přijali islám. Jestliže tam zůstanou, zemřou hlady a žízní. Ty řeči o pomoci Západu a křižáckých zemí jsou lži. Když konvertují, dáme jim vše, co potřebují. Budou žít šťastně," říká na videu mluvčí.