Šestadvacetiletá žena působila v Sýrii jako humanitární pracovnice a lidé z IS ji zadrželi loni. Její příbuzní nechtějí jméno zveřejnit z obav o bezpečnost dívky. Podle amerického tisku za ni IS požaduje přes šest milionů dolarů jako výkupné.

Foley byl zadržen v listopadu 2012 a únosci za něj údajně chtěli nejdříve také vysoké výkupné. Na videu zachycujícím jeho smrt se objevil další americký novinář Steven Sotloff. IS pohrozil, že zabije další Američany, budou-li USA pokračovat v náletech na pozice této skupiny v severním Iráku. IS letos vyhlásil chalífát v severní Sýrii a v Iráku. USA pomáhají irácké armádě v boji proti IS nálety na pozice radikálů; nad Sýrií chtějí Američané prozatím zahájit pozorovací lety.

USA pohřešují v Sýrii také další své občany, ale jejich věznitelem není IS, nýbrž jiné radikální skupiny. Nedávno propuštěného Petera Curtise zadržovala fronta An-Nusra, která je soupeřem IS v Sýrii. Od roku 2012 je pohřešován novinář Austin Tice a předpokládá se, že i on je v rukou An-Nusry.

Podle novinářských organizací bylo v Sýrii od začátku konfliktu v roce 2011 zabito 52 žurnalistů. Dvaceti čtyřem z letos zajatých novinářů se podařilo dostat se na svobodu.