Zatímco se šíří spekulace o protestu, lidé z branže tvrdí, že jde o trik, který má signalizovat změnu formátu stanice na alternativní rock. V textu písně se velmi často opakuje následující věta: "Jdi do pr*ele, nebudu dělat, co mi řekneš!". Stanice však hraje upravený rozhlasový sestřih, kde jsou vulgarismy vystřižené.

V amarillské zoo v Texasu řeší záhadu. Na kamerových záznamech se objevila záhadná postava.
Kamery v americké zoo zachytily záhadnou postavu. Nikdo neví, co je zač

Ani telefonát novinářů z Guardianu do studia rozhlasové stanice neudělal jasno. Muž, který telefon zvedl, nechtěl vysvětlit, proč rádio píseň hraje stále dokola a ani neuvedl své pravé jméno. Místo toho požádal, aby mu říkali Apollo, podle postavy z filmů o boxerovi Rockym.

„Nesmím to říct. Jsem jen chlapík v budce, který si nechává pořád dokola hrát Rage Against the Machine," řekl Apollo. „Co si o tom myslíte? Líbí se vám to?“

Píseň Killing in the Name s videoklipem:

Zdroj: Youtube

Apollo řekl deníku Guardian, že píseň byla puštěná už při jeho příchodu do práce, ale nedokázal říct, kdy přesně začala. „Nevím. Asi bych to měl vědět. Jestli píšeš článek a můj šéf si ho přečte, budu mít problémy,“ řekl.

Na to novinář odpověděl: „No, myslím, že bys mohl mít problémy tak jako tak.“

Zástupci médií se tak nic podstatného nedozvěděli. Smůlu měli i volající, kteří si do rádia volali o píseň na přání. Všechny jejich pokusy byly odmítnuty. 

Tento podivuhodný incident se odehrává den poté, co spolumoderátoři ranní show stanice na Facebooku zveřejnili, že byli náhle propuštěni. „Našich pět let v KiSS RADiO skončilo. KiSS se mění a bohužel nám bylo oznámeno, že nebudeme součástí této nové kapitoly. Ačkoli to s sebou nese smíšené pocity, chceme vyjádřit jeden ohromující pocit: vděčnost,“ napsali bývalí moderátoři Kevin Lim a Sonia Sidhu.

I samotný Tom Morello, frontman skupin Rage Against the Machine, se rozhodl k akci vyjádřit, píše server Musicradar. Svou podporu moderátorům vyjádřil retweetnutím zprávy od fanouška, který ho o akci informoval. Svůj tweet doprovodil gifem Andyho Dufresna z filmu Vykoupení z věznice Shawshank.

V době psaní tohoto článku uplynulo téměř 24 hodin a píseň se podle dostupných informací stále hraje.