Jihoafričtí karikaturisté jako Zapiro či Dov Fedler si ve svých karikaturách všímají Krejčířova života již od jeho příjezdu do JAR. Vykreslují mimo jiné, jak přiletěl do země na falešný pas, jaký podezřelý podnik v Johannesburgu vedl, pozastavují se nad tím, jak mu šli na ruku policisté. Jindy se zase ironicky pozastavují nad tím, jací lidé se pohybovali v Krejčířově okolí a kolik jich už přišlo o život.

Na jedné z karikatur stojí Krejčíř před svým vyloupeným a hořícím podnikem Money Point v Johannesburgu, který sloužil mimo jiné jako výkupna diamantů a zlata. Policie místo zatarasila a vše vyšetřuje. Čech oblečený jako mafián, vedle něhož stojí jeho společník se samopalem, to komentuje slovy: Vy policisté byste měli něco udělat se zločinností v této zemi!

Neprokázaná vina

Jihoafrická média a veřejnost dění kolem Krejčíře bedlivě sledují, protože Čech se po šesti letech stal v JAR díky svým aktivitám poměrně známou postavou, která je spojována s místním podsvětím. Novináři Krejčíře podezírají, že je zapleten do více než desítky vražd a dalších trestných činů; policii ani soudům se však nikdy nepodařilo žádnou vinu prokázat a Krejčíř sám podobná tvrzení odmítá.

V nejnovějším případu ho vyšetřovatelé viní z toho, že s trojicí spoluobviněných, mezi nimiž jsou dva příslušníci speciální policejní jednotky pro boj s organizovaným zločinem, v červnu unesl a mučil bratra svého údajného drogového kurýra. Ten prý měl do Austrálie dopravit 25 kilogramů pervitinu za 24 milionů randů (48 milionů Kč). Kurýr i s drogami ale zmizel a Krejčíř ho údajně chtěl přes jeho bratra vypátrat. 13. prosince soud zamítl propuštění na kauci a Čech tak zůstává ve vazbě.