Policisté podnikli razii na šesti místech, včetně jeho kanceláře a soukromých rezidencí. Podle BBC probíhala razie za nepřetržité pozornosti novinářů.

Šéf vyšetřovatelů Amar Singh v pátek řekl, že celkem zabavili 284 krabic, které obsahovaly drahé kabelky od známých návrhářů. Videa, která zachycují nákupní vozíky napěchované oranžovými krabicemi s proslulými kabelkami Birkin od značky Hermés, se stala téměř virálními, informoval server BBC.

„Naše jednotky zkontrolovaly i nalezené kufry, byly v nich různé měny včetně majského ringgitu, amerických dolarů, dále pak šperky a hodinky,“ řekl Singh. „Množství šperků bylo poměrně velké, proto nemůžeme v tuto chvíli s určitostí říct, kolik toho přesně je,“ dodal pro agenturu Reuters.

Pověst Najiba Razaka poškodil korupční skandál kolem investičního fondu 1MDB, který sám založil. Z něj byly ukradeny asi čtyři miliardy dolarů (v přepočtu zhruba 86 miliard korun), přičemž na kontě bývalého premiéra se objevilo téměř 700 milionů dolarů (přes 14 miliard korun).

O případ se již zajímá Švýcarsko i Spojené státy. Najib Razak veškerá obvinění popírá.

Na příkaz nového malajsijského premiéra Mahathira Mohamada, který byl dříve jeho spojencem, však nesmí Razak ani jeho manželka Rosmah Mansorová vycestovat ze země. Dvaadevadesátiletý nynější premiér Mohamad, který byl šéfem vlády v Malajsii v letech 1981–2003, se nechal slyšet, že musí napravit „největší chybu jeho života“. Za tu považuje právě vyzdvihnutí bývalého premiéra Najiba Razaka k moci.