Britská premiérka Theresa Mayová byla mezi prvními evropskými vůdci, kteří poblahopřáli Emmanuelovi Macronovi k jeho přesvědčivému vítězství. Většina evropských lídrů vyjádřila úlevu, že se Francie neukázala být další zemí v domino efektu po brexitu a zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

Minuty po ohlášení prvních výsledků tak britský Downing Street vydal prohlášení, ve kterém vyjadřuje optimismus premiérky ohledně budoucích vztahů mezi oběma zeměmi. "Předsedkyně vlády srdečně blahopřeje zvolenému prezidentovi Macronovi k jeho volebnímu úspěchu," uvádí prohlášení. "Francie je jedním z našich nejbližších spojenců a těšíme se na spolupráci s novým prezidentem na širokém spektru společných priorit."

Americký prezident Donald Trump, který minulý měsíc před prvním hlasováním řekl, že Marine Le Pen je "nejsilnějším" kandidátem, napsal své gratulace Macronovi na svém Twitterovém účtu:

K Macronovu zvolení se vyjádřil také Evropský prezident Donald Tusk: "Gratuluji Emmanuelu Macronovi. Gratuluji francouzskému lidu za to, že si vybral svobodu, rovnost a bratrství nad tyranií falešných zpráv.

Naopak úplně opačný názor na výhru Macrona má britský euroskeptik a bývalý vůdce Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage: "Nabízí dalších 5 let selhání, moc do rukou EU a otevřené hranice. Pokud se toho Marine Le Pen chytne, může vyhrát v roce 2022."

Macronovi na Twitteru poblahopřál také například dánský premiér Lars Løkke Rasmussen: