Podle řeckých úřadů, které řídily čtvrteční rozsáhlou záchrannou operaci, chybí na seznamu cestujících stále dvě osoby - 45letý Francouz a jeho 16letá dcera. Manželka nezvěstného turisty i jeho druhé dítě se dostaly v pořádku na pevninu.

Jak řekla agentuře Reuters řecká ministryně turistiky Fani Palliová-Petraliová, kabinu francouzských turistů zalila okamžitě po nárazu na útes voda a části rodiny se zřejmě nepodařilo z pasti uniknout.

Plavidlo Sea Diamond provozované společností Louis Cruise Lines se potopilo dnes krátce před 06:00 SELČ, 15 hodin po nehodě. Záchranářům se podařilo 143 metrů dlouho loď vyklidit během tří hodin už ve čtvrtek, na evakuaci cestujících a později i posádky se podílela kromě desítky lodí nacházejících se v blízkosti i plavidla řeckého vojenského námořnictva. K žádným zraněním nedošlo.

Většinu cestujících tvořili turisté z USA, Kanady, Španělska, Německa a Francie, část z nich již přepravil trajekt do aténského přístavu Pireus. Právě z tohoto přístavu Sea Diamond vyplula v pondělí k pětidenní plavbě po Egejském moři, zpět se měla vrátit dnes. Plavidlo bylo postaveno v roce 1986, rekonstrukcí prošlo o 13 let později.