Amiridisova žena Francoise ve středu oznámila, že manžela od pondělí pohřešuje. Velvyslancovo tělo se našlo ve čtvrtek v ohořelém automobilu v okrajové čtvrti Ria de Janeiro.

Čtěte také: Indie zaznamenala devítinásobný nárůst počtu vražd ze cti

Devětadvacetiletý policista Sergio Gomes Moreira pak v pátek vypověděl, že Amiridise v pondělí zabil v jeho domě, prý ho uškrtil. Kromě něj a velvyslancovy ženy byl zadržen rovněž policistův bratranec Eduardo Melo, který měl prý dostat 80.000 realů (630.000 Kč), aby během vraždy hlídal. Všichni tři byli vyslechnuti a zůstanou v policejní vazbě zatím po dobu třiceti dnů.

Vyšetřovatel Evaristo Pontes Magalhães vraždu označil za "tragický hanebný čin", který policie vyšetřuje jako "zločin z vášně". "Francoise zpočátku tvrdila, že s tím nemá nic společného. Donutili jsme ji ale, aby si uvědomila, že nemá smysl vše popírat. Protiřečila si, vyhrkly jí slzy a poté začala hovořit o tom, že za vraždou jejího muže je policista (Sergio Moreira)," uvedl vyšetřovatel na tiskové konferenci. Moreira tvrdil, že jednal v sebeobraně, brazilská policie ale jeho tvrzení odmítla. Policistův bratranec rovněž vypověděl, jak přesouvali diplomatovo tělo, a poskytl veškeré detaily celého vražedného plánu Francoise Amiridisové.

Amiridis byl na velvyslanecký post jmenován loni v lednu, v Brazílii již působil v letech 2001 až 2004, kdy byl konzulem právě v Riu de Janeiro. Pár spolu žil 15 let a měl desetiletou dceru.

Čtěte také: Před restaurací ve Finsku zastřelil mladý muž starostku a dvě novinářky