Čtyřiatřicetiletý Roger Weaver Freed, který působil jako ředitel střední školy Williamsport Area v Pensylvánii čelí obvinění z třiceti trestných činů třetího stupně za několikaletý sexuální vztah se studentem. Dále se bude zodpovídat z ohrožování mravní výchovy dítěte, sexuálního napadení a poskytnutí alkoholu nezletilému, uvádějí soudní dokumenty. Stanice CNN se pokusila obviněného muže kontaktovat, aby zjistila, zda si najal advokáta, ale nedostala odpověď. Freed byl v úterý obžalován a výši kauce soud stanovil na 175 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 4,1 milionu korun).

Student před vyšetřovateli místopřísežně prohlásil, že Freeda oslovil kolem roku 2015. Důvodem prý byla oblíbenost ředitele mezi ostatními studenty středoškolského centra služeb ve Williamsportu. Student ve Freedovi hledal oporu po smrti jednoho ze členů jeho rodiny. „Věřil jsem mu jako svému staršímu bratrovi,“ napsal student v prohlášení.

Osobní setkání po večerech

Jenže školní pohovory se rychle změnily v intimní schůzky. Student policii řekl, že Freed ho vozil na různá místa k „debatám mezi čtyřma očima“. Dodal, že s ředitelem byli „ jako bráchové a bavili se o čemkoli“, zejména o sexualitě.

V roce 2017 se student a Freed jednoho večera při jízdě autem po Williamsportu bavili o tom, jak sexuálně pokročit v jejich vzájemném vztahu, píše se v místopřísežném prohlášení. Po příjezdu na parkoviště se Freed studenta zeptal: „Slibuješ, že to nikomu neřekneš? Mohl bych kvůli tomu přijít o práci.“ Přitom mu masíroval ramena, je dále uvedeno v prohlášení, které získala stanice CNN.

Student dále vyšetřovatelům řekl, že po prvním sexuálním styku mu ředitel důrazně připomněl, aby nikomu nic neříkal. Jejich vztah nazval „soukromým“. Mladík uvedl, že kvůli sexu s ředitelem cítil „ohromnou vinu“. Nicméně sex pokračoval dál i pětkrát týdně, pokaždé v noci, a to celé následující dva roky střední školy. Student policii prozradil, že v citovém a sexuálním vztahu pokračoval i na vysoké škole až do dubna 2022, přičemž podrobně popsal několik jejich schůzek.

CNN se pokusila kontaktovat vedení střední školy ve Williamsportu, ale nedostala odpověď.