„Bylo to blízko, ale na doutník to tentokrát není," připustil šéf společnosti SpaceX Elon Musk. Nicméně dodal, že „tentokrát jsme toho moc nepokazili a to je dobré znamení do budoucna".

Společnost SpaceX už dříve uvedla, že při startu lodi Dragon zamýšlí vyzkoušet přistání prvního stupně rakety Falcon 9 na neukotvené námořní plošině plující v Atlantiku. Raketa se sice strefila na plošinu, ale přistála příliš tvrdě, rozlomila se a spadla do vody.

Společnost už nějakou dobu testuje možnost opakovaného využívání prvního stupně raket, což by přispělo ke snížení nákladů a ke zkrácení přípravy letů do vesmíru. Musk podle agentury AP sdělil, že bude potřeba vyměnit některá zařízení na plošině. Problém byl podle něj především s videopřenosem, protože na moři byla tma a mlha.

„Složíme to dohromady z telemetrických údajů a ze zbylých kousků," řekl šéf společnosti. SpaceX je nyní jednou ze dvou amerických soukromých společností, které úřadu NASA pomáhají se zásobováním ISS. Poslední pokus 
o vyslání zásob na nákladní lodi Cygnus, patřící společnosti Orbital Sciences, skončil na konci loňského října explozí nosné rakety Antares krátce po startu.