Černý vůz ve 20:45 místního času, tedy 23:45 středoevropského času sjel ze silnice přes cyklostezku a skončil na plážové promenádě, kde srazil několik lidí a u venkovní kavárny smetl několik stolů. Vůz se zastavil až na písečné pláži, jak uvedli svědci pro list Globo News.

Podle poškození vozu bylo patrné, že vůz najel do promenády s velkou rychlostí. Podle policie však nešlo o teroristický čin. Řidič, jedenačtyřicetiletý Antonio de Almeida Anaquim, se údajně pokusil utéct, ale byl poté zatčen policií.

Muž totiž nejspíše dostal epileptický záchvat. Příslušníci policejních jednotek následně nalezli v autě léky proti epilepsii.

Při nehodě však zemřelo osmiměsíční dítě, informovala agentura Reuters. Jeho matka byla zraněna, spolu s ní dalších šestnáct lidí. Jedna žena, která utrpěla zranění hlavy, je v kritickém stavu, uvedl server Daily Mail.

Policejní plukovník pro server Express uvedl, že v době příjezdu se dav na řidiče vrhl a bil ho. „Dostali jsme se tam včas, abychom zabránili jeho lynčování,“ řekl.

Pláž Copacabana je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Ve večerních hodinách se zde schází mnoho obyvatel Ria i turistů, kterých je v současné době mnoho, a to kvůli nadcházejícímu tradičnímu karnevalu.