Bývalý voják řekl, hned po zatčení, že očekával smrt. Zatýkajícím policistům sdělil: „Měli jste mě zastřelit. Chtěl jsem je zabít!" I v té tragédii je kus štěstí, že zemřela jen jedna osoba. Mladík, který jednal pod vlivem omamné látky, usmrtil osmnáctiletou Alyssu Elsmanovou, která přijela z Michinagu navštívit do New Yorku svou rodinu. V davu, který Rojas automobilem smetl, byla zraněná i její mladší třináctiletá sestra.

Incident na Times Square v New Yorku. Auto najelo do lidí
V New Yorku najelo auto do chodců, zabilo jednu ženu a zranilo 23 lidí

Rojas v okamžiku incidentu seděl za volantem pod vlivem syntetické marihuany známé jako K2, jak uvedla televize ABC News. První testy neprokázaly přítomnost alkoholu, stopy omamné látky však byly nalezeny.

Co police o exnámořníkovi Richardu Rojasovi zatím ví? Nemá toho za sebou málo. Byl již jednou zadržen za vyhrožování a napadení člověka nožem na začátku května. V roce 2015 skončil ve vězení za jízdu autem v opilosti. V roce 2013 strávil ještě během vojenské služby dva měsíce ve vězení v Jižní Karolíně, důvod není známý. Před pěti lety zaútočil na Floridě na řidiče taxislužby, když na něho křičel, že jeho „život skončil". Vyhrožoval policistům, že je zabije a byl obviněn z odporu policistům bez použití násilí. A v roce 2008 ho zavřeli za výtržnost v opilosti.

Zdroj: Youtube

Rojasův soused řekl novinářům, že po návratu z armády měl mladík problémy s alkoholem. Harrison Ramos, který žije v Bronxu ve stejném domě jako Rojas, si myslí, že si Rojas „prošel opravdu těžkou životní etapou". Nesouhlasí s tím, aby z něho veřejnost nyní dělala teroristu, nebo někoho podobného. „Sloužil vlasti, a když se vrátil domů, nikdo mu nepomohl," myslí si Ramos. „Je to můj kamarád a mám o něho obavy."