Účastníkům vládní konference v Dubaji se hollywoodská hvězda Robert De Niro představila v trochu jiné roli než obvykle.

Letitý návštěvník Spojených arabských emirátů ve svém dnešním projevu uvedl, že přichází ze země, kde šéf Agentury pro ochranu životního prostředí neváhá tvrdit, že globální oteplování může být lidstvu prospěšné.

„Mluvím o své zemi, o Spojených státech amerických,“ řekl doslova. „Neradi o sobě slyšíme, že jsme zaostalá země, tak to raději povězme tak, že USA trpí dočasným pominutím smyslů.“

Jasná narážka na amerického prezidenta Donalda Trumpa sklidila v sále potlesk. Scotta Pruitta totiž do čela úřadu jmenovala právě současná hlava USA. Pruitt zlehčuje teorie o příčinách klimatických změn a domnívá se, že vliv lidské činnosti na klima nebyl prokázán.

Robert De Niro hovoří v Dubaji o Donaldu Trumpovi

Ještě větší aplaus a salvy smíchu zazněly v okamžiku, kdy slavný herec dodal, že Spojené státy se nakonec uzdraví, až jejich „nebezpečný vůdce“ opustí svůj post.

Robert De Niro podporoval v prezidentských volbách v roce 2016 Trumpovu protikandidátku Hillary Clintonovou.

Letošní vládní konference, která se v Dubaji koná každoročně za účelem setkání politiků se zástupci soukromého sektoru, se zúčastnil nejen jako známý fanoušek arabských zemí, ale také jako investor.

Dnešní setkání, jehož cílem je mimo jiné i nalézt cesty ke zvýšení turismu v ostrovním státě Antigua a Barbuda, navštívil De Niro v souvislosti s tím, že sám investoval 250 milionů dolarů do obřího resortu The Paradise Found. Ten buduje společně s miliardářem Jamesem Packerem přímo v okolí města Barbuda.