Při útoku v Benghází zahynuli velvyslanec Christopher Stevens a zaměstnanec ministerstva zahraničí Sean Smith a dále dva najatí bezpečnostní pracovníci Tyrone Woods a Glen Doherty. Rodiče Smithe a Woodse v žalobě uvedli, že Clintonová se zachovala "nedbale a bezohledně" a nesprávným rozesíláním služební elektronické pošty ohrožovala bezpečnost amerických občanů.

Kauza s poštou Clintonové je jedním z volebních trumfů republikánů. Jejich poslanci ale v Kongresu z porušování bezpečnostních zásad obvinili vládu Baracka Obamy, nikoli osobně Clintonovou. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že bývalá ministryně projevila "mimořádnou nedbalost", trestní stíhání ale nedoporučil. Vyšetřovatelé na základě zjištění FBI případ odložili.

"Je velmi pravděpodobné, že paní Clintonová jako ministryně zahraničí rozesílala a dostávala e-maily o velvyslanci Stevensovi, a tudíž i o aktivitách ministerstva zahraničí a o tajných operacích. Tyto informace mohly útočníkům umožnit, aby provedli svůj plán," uvádí se v žalobě.