Santorum si vedl v Iowě nečekaně dobře a zaostal za vítězem Romneym o pouhých osm hlasů. Mezi pravděpodobnými republikánskými voliči v celých USA mu to zajistilo podporu 14 procent dotázaných, zatímco v prosinci to byla jen tři procenta.

Pro Romneyho je nyní 19 procent republikánů, když v prosinci to bylo v tomto průzkumu 20 procent. Bývalý předseda Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich má sympatie 15 procent republikánů, zatímco před primárkami v Iowě to bylo 20 procent. Texaský kongresman Ron Paul se drží na deseti procentech, texaský guvernér Rick Perry na šesti a bývalý velvyslanec v Číně Jon Huntsman na čtyřech procentech.

I když si bývalý guvernér z Massachusetts Romney vede v průzkumech zatím nejlépe, republikánští voliči stále z největší části váhají. V průzkumu CBS celých 71 procent uvedlo, že se ještě definitivně nerozhodli.

Nyní čekají republikánské kandidáty prezidentské primárky ve státě New Hampshire, kde je favoritem opět Romney a jeho soupeři útočí především na něj. Newt Gingrich například tvrdí, že Romney nemůže v prezidentských volbách uspět. Podle ankety CBS jsou ale republikánští voliči jiného názoru. Celých 49 procent si myslí, že Romney má nejlepší šanci porazit demokratického prezidenta Baracka Obamu, a jen 13 procent si to myslí o Gingrichovi.

Také v klíčovém státě Florida, kde budou primárky za tři týdny, si nejlépe vede Romney. Podle průzkumu univerzity Quinnipiac by Romneyho volilo 36 procent floridských republikánů, Gingriche 24 a Santoruma 16 procent respondentů.

Nicméně postavení vedoucích kandidátů ještě výrazně ovlivní výsledky nejen v New Hampshire, ale také následující primárky v Jižní Karolíně.