Romneyho těsné vítězství v klíčových úterních primárkách v Michiganu nicméně ztratilo na lesku po celkovém sečtení hlasů, které ukázalo, že on i jeho hlavní soupeř Rick Santorum zde získali stejný počet delegátů. 

V řídce osídleném Wyomingu na západě země hlasovalo během dvou týdnů celkem 2108 lidí. Podle údajů wyomingské organizace Republikánské strany z nich 39 procent hlasovalo pro bývalého massachusettského guvernéra, 32 procent pro Santoruma, 21 procent pro texaského kongresmana Rona Paula a osm procent pro bývalého předsedu Sněmovny reprezentantů Newta Gingriche. 

Hlasování ve Wyomingu je pouze orientační a delegáti zvolení pro republikánský nominační sjezd se výsledkem nemusí řídit. Šlo zatím o hlasování s nejmenší účastí, když v Nevadě, která zaznamenala druhý nejmenší počet účastníků, přišlo k urnám přes 30.000 republikánů.

Těsné vítězství v Michiganu

Romney v úterý těsně zvítězil v rodném Michiganu, kde po vyrovnaném souboji porazil jen těsně Santoruma 41 ku 38 procentům hlasů. Vítězství do značné míry zachránilo jeho kampaň a umožnilo mu, aby se nadále prezentoval jako favorit na prezidentskou nominaci.

Nicméně vzhledem k tomu, že v Michiganu se rozdělují delegáti podle volebních okrsků, tak se ve středu ukázalo, že Romney i Santorum jich získali stejný počet - po patnácti. 

Santorumovi to umožnilo označit výsledek na Romneyho "domácí" půdě za úspěch. "Měli jsme v Michiganu mnohem lepší den, než jak se nejprve psalo," poznamenal ve středu Santorum. 

Romney jich má nyní podle agentury AP celkem 167. Santorum si zajistil 87 delegátů, Gingrich 32 a Paul 19. K získání nominace jich je třeba 1144. 

Příští hlasování bude v sobotu ve státě Washington. Klíčové však bude pro republikánské klání nadcházející úterý, kdy bude v sázce 419 delegátů v deseti státech. 

Santorum vede v průzkumech v Ohiu, které bude v úterý zřejmě nejdůležitějším státem a které je klíčové i v samotných prezidentských volbách. Chtěl by také vyhrát v Oklahomě a Tennessee. Romney má prakticky zajištěné vítězství v Massachusetts, kde byl guvernérem, a ve Virginii, kde se Santorum ani Gingrich nekvalifikovali a nemohou kandidovat.