Míra zdanění jeho příjmů se tak pohybuje kolem 15 procent, jak sám dříve uvedl, je ale výrazně nižší než míra zdanění jeho konkurenta v boji o republikánskou nominaci do voleb Newta Gingriche nebo než demokratického prezidenta Baracka Obamy.

Romneyho republikánští soupeři na něj v posledních týdnech tlačili, aby zveřejnil výši svých daní. Podle politologů tím chtěli dosáhnout dvou věcí. Ukázat, že Romney má výrazně vyšší příjmy než většina ostatních Američanů, a proto nedokáže vnímat problémy běžných voličů. A pak také naznačit, že na daních odvádí státu málo peněz.

"Platím všechny daně, které zákon vyžaduje, a ani o dolar víc," prohlásil nyní Romney. "Nemyslím si, že byste chtěli za kandidáta na prezidenta někoho, kdo platí na daních víc, než by měl," dodal.

Romneyho výše zdanění ukazuje, že jeho příjmy pocházejí především z kapitálových zisků. Ty se v USA daní 15 procenty, zatímco daň ze mzdy je v nejvyšších příjmových skupinách 35 procent.

Z Romneyho daňového přiznání ale rovněž vyplývá, že republikánský kandidát odvádí velkou část svých peněz na charitu. V uplynulých dvou letech dokonce na dobročinné účely daroval víc, než kolik odvedl státu na daních. Jeho celkové dary činily sedm milionů dolarů, z toho 4,1 milionu dolarů získala mormonská církev, k níž Romney patří.

Někdejší guvernér Massachusetts je podle agentury Reuters jedním z nejbohatších Američanů, kteří se kdy ucházeli o zvolení prezidentem. Hodnota jeho majetku se odhaduje na 190 až 270 milionů dolarů a ročními příjmy se Romney řadí mezi procento nejvíc vydělávajících Američanů.