„Lidé na Guamu vždy stáli statečně za Amerikou a za hodnotami, které nám jsou drahé,“ uvedl Romney v prohlášení. Kampaň na ostrovech vedl za svého otce Romneyho syn Matt.

Obyvatelé ostrovů se sice těší z amerického občanství, ale nemohou se účastnit prezidentských voleb. Volit nicméně mohou delegáty na nominační sjezd, ze kterého pak vzejde republikánský kandidát na úřad hlavy státu. Romneymu se podařilo získat podporu devíti delegátů z Guamu, kde pro něj hlasovali všichni, a devíti z Marian, kde ho podpořilo 87 procent hlasujících.

Stranická volební shromáždění republikánů jsou dnes naplánována také v Kansasu a na Panenských ostrovech. V Kansasu je v sázce 40 delegátů a devět na Panenských ostrovech.

Vícedenní volební shromáždění dnes končí ve Wyomingu, to je ale jen orientační a nezávazné, takže zvolení delegáti pro republikánský nominační sjezd se výsledkem nemusejí řídit. Dosavadní výsledky ale ukazují, že Romney zde vyhrál.

Za republikány se o nominaci ucházejí vedle Romneyho také Rick Santorum, Newt Gingrich a Ron Paul. Pro prezidentskou nominaci je třeba získat hlasy nejméně 1144 delegátů.