Tři hotely, jedenáct restaurací, několik bazénů, bungee jumping, vodní sporty. Výčtem atrakcí se nový dovolenkový ráj, který plánuje vybudovat Saúdská Arábie, zase až tak neliší třeba od toho, co nabízí Dubaj v sousedních Spojených arabských emirátech. Přesto je zamýšlený zábavní areál nazvaný The Rig zcela unikátní. Bude totiž vypadat přesně jako ropná plošina.

Zatím je sice vše jen na papíře a termín zahájení stavby tvůrci rovněž nezveřejnili, jasné ale je, že areál bude mít rozlohu 150 tisíc metrů čtverečních – to je přibližně trojnásobek plochy Václavského náměstí. „Na několika vzájemně propojených platformách lidé najdou množství adrenalinových aktivit, například se svezou na horské dráze, vyzkoušejí si bungee jumping či parašutismus,“ nastiňuje server CNN.

Zdroj: Youtube

V areálu kromě tří hotelů a více než deseti restaurací nebude chybět ani přistávací plocha pro vrtulníky či lanovka, která propojí jednotlivé části. Vzhledem k poloze v moři bude stěžejní část nabídky atrakcí zaměřená na vodní sporty.

Vzhled ropné plošiny odkazuje k hlavnímu zdroji příjmů země – ropě. „I vznikem nového areálu se arabská země snaží zredukovat svoji závislost na tomto nerostném bohatství jako hlavním zdroji příjmů, to jí ale nebrání v tom, aby ropný průmysl nepoužila jako inspiraci,“ konstatuje CNN.

Arabské království si od plošiny slibuje přilákání množství turistů - a tím pádem zvýšení schopnosti konkurovat v oblasti turismu sousedním Spojeným arabským emirátům. „Areál The Rig je součástí strategie, dle které chce Saúdská Arábie rozšířit svoji turistickou nabídku. Očekáváme návštěvníky z celého světa, ovšem nejvyšší zájem od obyvatelů z regionu,“ píší v tiskové zprávě zástupci státem vlastněného investičního fondu Public Investment Fund, který za projektem stojí.