Třiadvacetiletá studentka fyzioterapie cestovala v prosinci 2012 se svým přítelem autobusem. Během jízdy je napadla skupina skupina mužů, která je nejprve slovně urážela a poté dívku zmlátila železnou tyčí a poté ji znásilnila. Páru přitom nepomohl ani řidič autobusu, který se k násilníkům přidal a dívku znásilnil také.

Indové protestují proti znásilňování dětí
Chtěl se ženit, dívka byla proti. Tak ji znásilnil a zapálil. Další útok v Indii

Studentka při napadení utrpěla vážná poranění, kterým po 14 dnech v nemocnici podlehla. Nepomohlo ani to, že byla převezena do specializované nemocnice v Singapuru. Ze šesti uvězněných pachatelů, spáchal jeden z nich v roce 2013 sebevraždu a nejmladší, který byl v době činu mladistvý, byl z vězení v roce 2015 propuštěn.

„Není zde žádný materiál pro přezkum vašich rozsudků,“ uvedl šéf nejvyššího soudu Dipak Misra na žádost o přezkum, který podali tři ze čtyř odsouzených k smrti. Badrinath Singh, otec oběti, v reakci na rozhodnutí řekl, že se jeho dcera „konečně dočkala spravedlnosti.“

Ásarám Bapu
Indický guru dostal za znásilnění doživotí. Z dívky prý vyháněl zlé duchy

Násilí na ženách a znásilnění, včetně hromadných, a znásilnění dětí jsou v Indii široce rozšířený problém. Podle oficiálních údajů vzrostl v roce 2016 počet znásilnění dětí o 82 procent proti roku 2015, kdy bylo policii nahlášeno 35 tisíc případů. V případě žen evidovala indická policie v roce 2016 celkem 38 947 případů, což byl meziroční nárůst o 12,4 procenta.

Ještě horší situace je pak v samotném Dillí, kde se za pouhých pět let počet znásilnění téměř ztrojnásobil. Z 572 případů v roce 2011 narostl na 2155 případů v roce 2016. Mnoho případů znásilnění však ženy ve skutečnosti nehlásí, a činy tak zůstanou nepotrestané. Oficiální čísla tak jsou zřejmě pouhou špičkou ledovce.

Indové protestují proti znásilňování dětí
Za znásilnění dítěte pod 12 let trest smrti. Indie reaguje na sexuální násilí