O hrůzný nález mrtvé dívky „středozemního typu“, která údajně byla ve věku tří až pěti let, se vyšetřovatelé postarali v srpnu roku 1987. Stalo se tak na dálnici poblíž města Blois, jež leží zhruba 160 kilometrů od Paříže.

Bližší identifikaci policistům znemožňoval stav těla. Prý mělo zpřelámané kosti, několik silných popálenin a celkově vykazovalo známky dlouhého mučení, jak píše britský zpravodaj BBC.

Viníky se nikdy nepodařilo vypátrat, v loňském roce se však na světlo dostaly nové okolnosti. V nesouvisejícím případu byl totiž za násilné chování zadržen muž, jehož DNA ukázalo shodu právě s mrtvou dívkou.

Policisté tak případ znovu otevřeli – a po několika měsících práce zjistili, že onen násilník je bratrem zavražděné, přičemž se přes něj časem propátrali až k rodičům.

Ti jsou nyní umístěni v cele předběžného zadržení a ve čtvrtek večer je čeká dlouhý výslech. Jejich jména zveřejněna nebyla, jedná se však o manželský pár, kde muž i žena jsou starší šedesáti let.

Případ „malé mučednice z A10“, jak oběti přezdívali detektivové, nedal nejen policistům spát dlouhé roky. Po neúspěšném pátrání byl znovu otevřen v roce 2012, kdy se na veřejnost dostal plakát s výzvou svědkům a nápisem „kdo je to?“.

Ke konkrétnímu úspěchu však zákon došel, i díky zmíněnému incidentu, až v roce letošním.