Do cvičení se zapojily mobilní opravárenské kapacity, tankery s pohonnými hmotami a nákladní lodi určené k zásobování raketami, torpédy a minami, uvádí se ve zprávě ruského ministerstva. Na pozemním cvičišti Opuk na východním cípu Krymu armádní brigáda nacvičuje podporu výsadku námořní pěchoty a materiálně technického zabezpečení vojsk.

Rusko po spěšně zorganizovaném referendu anektovalo ukrajinský Krym na jaře 2014. Podle západních zdrojů od té doby Moskva výrazně posílila stavy a výzbroj svých jednotek dislokovaných na poloostrově.

Velké vojenské cvičení podle ruských médií zahájila i Tichomořská flotila ruské armády na Dálném východě. Vojáci nacvičují ničení nepřátelských ponorek leteckými pumami a z Židovské autonomní oblasti byla pokusně odpálena strategická raketa Iskander, která podle agentury TASS po letu dlouhém 300 kilometrů úspěšně zasáhla cíl nedaleko řeky Amur.

Kaspická flotila ruské armády podle agentury Interfax provedla cvičné střelby raket s plochou dráhou letu Kalibr, které ruská armáda loni nasadila i do ostřelování syrského bojiště. Manévrů se účastní raketové křižníky Dagestán a Tatarstán.