Nynější protestní akci proti "cenzuře" vyvolalo přerušení vysílání televize všemi velkými telekomunikačními operátory. Signál TV Dožď je v současnosti dostupný pouze přes satelit nebo internet.

"Jsem v šoku. Když začali otevírat deštníky, policie je začala zatýkat," řekla agentuře Reuters jedna z účastnic akce. "Bylo to jako: 'Pokud otevřete deštník, jděte do policejního autobusu'," dodala.

"Chceme bránit svobodu médií v naší zemi. Teď útočí Dožď. Chceme, aby zůstaly v naší zemi alespoň nějaké zbytky svobody," dodala další stoupenkyně stanice, která stála pod deštníkem se svým malým synem.

Kapitulace

Agentura Interfax s odvoláním na ruskou policii uvedla, že bylo zadrženo celkem 40 osob.

Televize se nyní dostala do potíží s úřady poté, co si dovolila na 70. výročí proražení nacistického obležení Leningradu, dnešního Petrohradu, udělat anketu u diváků s dotazem, zda nebylo za války lepší "kapitulovat a ušetřit tak statisíce životů". Ruská prokuratura začala vyšetřovat Dožď pro podezření z extremismu.

Podle serveru newsru.com se anketa, která pobouřila veterány i politickou elitu, mohla stát jen záminkou k již dlouho připravovanému útoku na stanici. Ředitelka televize předpokládá, že nespokojenost úřadů ve skutečnosti vyvolaly reportáže o zjištěních opozičního politika Alexeje Navalného о přepychových vilách vysoce postavených členů vládnoucí strany Jednotné Rusko.