Zpráva, že se nejstarší syn nového amerického prezidenta loni sešel s právničkou „blízkou“ Kremlu, vzbudila mezinárodní pozdvižení. Natalja Veselnická mu měla předat informace o Hilary Clintonové, sokyni Trumpa v prezidentských volbách. Tehdy šlo prý o první potvrzené soukromé setkání mezi úzkými spolupracovníky prezidenta a ruským státním příslušníkem. 

Donald Trump Jr. sice schůzku potvrdil, prohlásil však, že se jednalo jen o „krátké úvodní setkání“. Tématem podle jeho slov nebyla „kampaň“. Přesto přiznal, že měl o kompromitující materiály na Clintonovou zájem. Odmítl však, že by věděl, že je právnička Veselnická napojená na Kreml.

Teď se do celé kauzy vložila i sama Veselnická. Ta podle agentury Reuters uvedla, že je připravená svědčit a rozptýlit to, co označuje za „masovou hysterii“.

Už dříve uvedla, že je soukromým právníkem, že nikdy nezískala škodlivé informace o Clintonové a nemá vazby na Kreml. „Jsem připravena vyjasnit celou situaci, která stojí za touto masovou hysterií. Ovšem pouze prostřednictvím právníků nebo výpovědí před Senátem USA," uvedla Veselnická v úterý v rozhovoru s ruskou televizí RT TV.

Moskva jakékoliv zasahování do amerických prezidentských voleb v roce 2016 i nadále odmítá. Během summitu G20 v Hamburku ruský prezident Vladimir Putin během první vzájemné schůzky svůj americký protějšek ubezpečil, že Kreml se volby v USA ovlivnit nesnažil. Trump prý jeho vysvětlení přijal.

Setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina