Raketa Sojuz-2.1b, která družici nesla, odstartovala ze stanice Vostočnyj dnes v 08:41 moskevského času. Společně se zařízením Meteor-M N. 2-1., které je určené pro meteorologii, bylo na palubě dalších 18 menších satelitů. Informovala o tom agentura TASS.

Zdroj: Youtube

Roskosmos přitom předtím potvrdil, že se raketa dostala na nízkou oběžnou dráhu a Meteor-M se od třetího stupně nosné rakety Sojuz-2.1b oddělil.

"Podle předběžných údajů došlo k chybě u nosné rakety, v důsledku čehož byl vydán špatně nosný impuls. Satelit začal padat do atmosféry společně s raketou a zřítil se do Atlantického oceánu," uvedl zdroj, kterého cituje agentura Interfax.

Donald Trump při setkání s válečnými veterány
V Kongresu máme Pocahontas, urazil senátorku Trump

Základna Vostočnyj byla otevřena minulý rok, jedná se teprve o druhou sondu, která z ní startovala.

Starty ruských kosmických těles probíhají většinou z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Lety řídí specialisté střediska řízení letů CUP v Koroljovu u Moskvy. Na starty vojenských družic je primárně určen kosmodrom v Plesecku spravovaný armádou.  Od roku 2011 má Roskosmos k dispozici jednu rampu na kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně v Jižní Americe, která byla vybudována ve spolupráci s ESA.

Organizace Roskosmosu, která sídlí v Moskvě, zaměstnává asi 300 lidí, většina prací je zajišťována externě. Hlavním dodavatelem je společnost RKK Eněrgija.

Život na vesmírné stanici
NASA potěší astronauty. Do vesmíru jim posílá čerstvé ovoce a vánoční dárky