Druhou lodí zapojenou do kolize má být podle ministerstva obrany loď Ashot-7, podle médií pak nákladní loď Youzarsif H., plující pod vlajkou západoafrické Republiky Togo. Zatím není zřejmé, zda jde o dvě různá označení pro tutéž loď, nebo zda se různé zdroje v identifikaci druhého plavidla rozcházejí. Ke srážce došlo nedaleko bosporské úžiny u tureckého letoviska Kylios, severně od Istanbulu. 

Útok USA v Sýrii
Rezoluce Rady bezpečnosti k útoku v Sýrii neprošla. Proti bylo Rusko

Ruská loď byla podle ministerstva obrany poškozena pod čarou ponoru, ale posádka se ji nejdřív snažila udržet na hladině. Turecká pobřežní stráž pak podle ruské zpravodajské agentury Tass z lodi evakuovala 78 lidí. Podle BBC se ruská loď ve 14:48 potopila.

Průzkumná loď Liman byla uvedena do provozu v roce 1970. Podle ruských zdrojů není vyzbrojena, ale je vybavena detektory a radary pro sledování lodí i ponorek. K její obsluze je údajně potřeba pětaosmdesátičlenná posádka. Podle BBC se ale na palubě nacházelo v okamžiku srážky pouze zmíněných 78 lidí, které se podařilo všechny zachránit.

Spojené státy zaútočily na Sýrii
Západ zásah USA v Sýrii přivítal, Rusko ostře protestovalo

Bosporská úžina je průliv mezi Černým a Marmarským mořem na severozápadě Turecka. Tvoří také část hranice mezi Evropou a Asií. Po obou březích v jeho jižní části se rozkládá město Istanbul.