Muž střílel z původně traumatické pistole upravené pro použití ostré munice. Konflikt s ním propukl poté, co ho pracovník ostrahy vyzval, aby respektoval protikoronavirová opatření a nasadil si roušku. Vyšetřovatelé zadrženého poslali na psychiatrické vyšetření.

Mluvčí ministerstva vnitra Irina Volková uvedla, že útočníkem byl 45letý Moskvan, kterého zadržel jeden z pracovníků centra. Média později napsala, že se jedná o bývalého vojáka Sergeje Glazova, který byl demobilizován v roce 2010. Po střelbě ho zneškodnil zaměstnanec ministerstva vnitra pracující v migračním oddělení. Ten uvedl, že útočník měl u sebe kromě pistole také nůž a kladl odpor.

Demnostrace před budovou nejvyššího soudu v americkém státě Mississippi, který projednává zákon zakazující potraty.
Soud v USA řeší zákon zakazující potraty. Do ulic vyšli příznivci i odpůrci

Podle předběžných informací střelec zabil pracovnici administrativního centra a jednoho z návštěvníků. Objevila se ale i zpráva, že druhou obětí by mohl být pracovník ostrahy.

Zástupkyně moskevského starosty Anastasija Rakovová sdělila, že zranění utrpěli devítiletá holčička a tři dospělí - dvě ženy a muž. Jejich stav lékaři hodnotí jako vážný. Dívka, která byla postřelena na krku, už podstoupila úspěšnou operaci.