Požár podle Gladkova propukl v muničním skladu u obce Staraja Nelidovka poté, co bylo v oblasti slyšet několik výbuchů. Při incidentu podle gubernátora nebyli zraněni civilisté a požár byl uhašen.

Belgorodská oblast hraničí s částí Ukrajiny, kde od začátku ruské invaze probíhají těžké boje.

Gubernátor Kurské oblasti, která rovněž hraničí s Ukrajinou, Roman Starovojtov mezitím uvedl, že v Kursku byly ráno slyšet výbuchy. S největší pravděpodobností podle něj šlo o zvuky protivzdušné obrany.

Požár v ropném skladu v ruském městě Brjansk, 25. dubna 2022
V ruském Brjansku hořely ropné sklady. U Kursku sestřelili ukrajinské drony

Rusko tento měsíc obvinilo Ukrajinu z útoku na sklad paliva v Belgorodu a palby na několik vesnic, které se nachází u hranice. Ukrajinští představitelé zodpovědnost za tyto útoky odmítají, nebo je nechtějí komentovat.

K dnešnímu požáru se však vyjádřil poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak, který se na sociální síti Telegram zamyslel nad jeho možnými příčinami.

"Když se (Rusové) rozhodnete rozsáhle napadnout jinou zemi, masově tam zabíjet, masově drtit mírumilovné lidi tanky a ve svých oblastech k tomu využívat sklady, dříve nebo později se vám to vrátí," napsal Podoljak, aniž by ale přímo přiznal ukrajinskou zodpovědnost. Důvodů pro požár v muničním skladu může být podle něj víc - například "zásah boží" za ostřelování civilistů v Mariupolu v době nedávných pravoslavných velikonočních svátků.

"Karma - krutá to věc," dodal Podoljak.