Ruské tiskové agentury s odvoláním na vyšetřovatele napsaly, že chlapec byl v kontaktu se sedmdesátiletým studentem, který 31. října donesl do budovy FSB bombu. Útočník při explozi zahynul a tři pracovníci FSB, která je nástupkyní sovětské tajné policie KGB, byli zraněni. 

Úřady původně označovaly útočníka z Archangelsku jako „osamělého vlka“. Vyšetřování je však dovedlo k internetovému fóru anarchistické skupiny, na kterém před útokem zveřejnil varování.

V sídle ruské tajné služby FSB v Archangelsku došlo k výbuchu
V sídle ruské tajné služby se odpálil atentátník. Tři lidé utrpěli zranění

Policie zjistila, že zatčený chlapec mluvil s atentátníkem pouhých pár minut před výbuchem. Při domovní prohlídce školákova moskevského bydliště bylo navíc objeveno podomácku vyrobené výbušné zařízení. Podle listu Kommersant je proto obviněný ze dvou trestných činů – nezákonného držení trhavin a nezákonné výroby výbušných zařízení.

Agentura RIA Novosti připomíná, že trestní odpovědnost je v Rusku od 16 let. U zvlášť závažných činů, včetně těch, ze kterých byl školák obviněn, je však hranice posunuta na 14 let. V případě odsouzení mu pak hrozí maximálně deset let v diagnostickém ústavu.

V Kerči na Krymu zabil student 19 lidí.
Masakr v krymské škole má další oběť. V nemocnici zemřela těžce zraněná dívka