Vyslýchaný ruský podplukovník Roman Venevitin tvrdí, že je velitelem 72. brigády a že střílel v opilosti na auto wagnerovců. A dříve prý nechal odzbrojit skupinu žoldnéřů z jednotky rychlé reakce. Podplukovník má pohmožděný nos, všiml si server The Insider s tím, že se mu identitu vyslýchaného důstojníka ruské armády podařilo potvrdit.

Ukrajinští vojáci v zákopech v Donbasu v prvních měsících války
Naprostá nejistota. Kdy přijde ukrajinská ofenziva? Všichni zatím jen hádají

Prigožin video zveřejnil jako „třešničku na dortu, aby nemohly být žádné pochybnosti“, v reakci na dotaz ruského serveru Live24. Ten jej žádal, aby se vyjádřil k „šokující informaci“, že ústupové cesty Wagnerovy skupiny se pokoušely zaminovat jednotky ruského ministerstva obrany, a zda nemohlo jít o omyl.

O tom, že ústupovou cestu wagnerovců z Bachmutu zaminovali ruští vojáci, informoval v předchozích dnech sám Prigožin.

Ruský zpravodajský server Meduza, působící v lotyšském exilu, připomněl, že Prigožinova společnost ještě před videem s výslechem zajatého důstojníka zveřejnila hlášení velitele ženijní brigády wagnerovců, podle kterého se žoldnéři 17. května střetli v boji s ruskými vojáky u vsi Semyhirja u Bachmutu na východě Ukrajiny.

Odvetná opatření 

Když se zde žoldnéři-ženisté pokoušeli odminovat cestu z Bachmutu, ostřelovali je z pozic ruské armády. Ženijní rota wagnerovců musela odminování přerušit, ale žoldnéři „přijali odvetná opatření“, aby odrazili „agresi“ ze strany pravidelných jednotek ruské armády. Podle prohlášení Prigožinovy společnosti žoldnéři pak zajali skupinu vojáků v čele právě s velitelem 72. motostřelecké brigády, „podplukovníkem ve stavu opilosti“.

Ukrajinští vojáci během bojů o Bachmut
Ukrajina zahájila ofenzivu, ale neuspěla, tvrdí Moskva. Je to lež, zní z Kyjeva

Na Venevitina si dříve v sociálních sítích stěžovali jeho podřízení. Vyhrožoval prý zastřelením veliteli jednotky za ústup ze stanoviště, na kterém neměli podporu dělostřelectva a ani spojení s velením, napsal The Insider a dodal, že vojáci také tvrdili, že cestu do týla jim přehradila jednotka tvořená žoldnéři z Wagnerovy skupiny.