"Jednotky strategických sil odpálily z kosmodromu Pleseck mezikontinentální balistickou raketu Topol, která mířila k testovacímu okruhu Kura v Kamčatce," stojí v prohlášení ruského ministerstva obrany.

Na střelnici Kura mířila také další balistická raketa. Ta byla odpálena z jaderné ponorky, která operovala v Barentsově moři na sever od evropské části Ruska.

Vteřiny dne
Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Další střely byly odpáleny z jaderné ponorky ruské Tichomořské flotily, která se nacházela v oblasti Ochotského moře na Dálném východě. Střely měly za cíl na střelnici Čiža v Archangelské oblasti na druhém konci Ruska.

Do cvičení se také zapojily strategické bombardéry Tupolev-160, Tupolev-85MS a Tupolev-22M3. Ty měly dopadnout taktéž do oblasti Kura na Kamčatce dále pak do oblasti Pemboi v Komiské republice severovýchodně od Mosky a do oblasti Terekty v sousedním Kazachstánu.

Ruské ministerstvo obrany však informace o úspěšnosti této mise nezveřejnilo. Testy raket zde však probíhají pravidelně. Naposledy se tak stalo na podzim 2016 v Ochotském moři a Plesecku.

Severní Korea, ilustrativní foto
Spojené státy vyhlásily další sankce vůči KLDR. Kvůli porušování lidských práv