Podezřelí tvrdí, že přijeli do Salisbury, aby si prohlédli památky. Strávili zde hodinu a poté se vrátili zpět do Londýna. Alexander Petrov a Ruslan Boširov potvrdili, že na záběrech z bezpečnostních kamer jsou skutečně oni.

"Když jsme tam přijeli, bylo trochu mokro. Chytli jsme další vlak a vrátili se do Londýna," uvedli ve vysílání. "Naši přátelé nám doporučovali, abychom navštívili toto úžasné město. Je tam známá katedrála, tu jsme chtěli vidět," dodali.

Důkazy hovoří jasně

Britská královská prokurata (CPS) uvedla, že má dostatek důkazů k jejich obvinění ze spiknutí za účelem vraždy bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie.

Oba muži přicestovali z Moskvy do Gatwicku letem společnosti Aeroflot číslo SU2588 v pátek 2. března ve tři hodiny odpoledne. Odtud podle policie odjeli vlakem do Londýna, kde strávili noc. Další den se vydali  vlakem do Sailsbury, kam dorazili pět minut před půl třetí odpoledne. Zpět se stejnou cestou vydali o hodinu a půl později. 

Do Sailsbury znovu vyrazli v ranních hodinách v neděli 4. března. Bezpečnostní kamery oba muže zachytily v blízkosti Skripalova domu. Ještě ten den v půl jedenácté večer odletěli letem Aeroflot SU2585 z londýnského letiště Heathrow zpět do Ruska.

Na Petrova a Boširova byl vydán evropský zatykač. Úřady však nebudou usilovat o jejich vydání do Británie, protože ruská ústava nedovoluje vydávat vlastní občany. Pokud ale oba pojedou do jakékoliv země EU, budou vydáni.