O Džalilovovi, který pocházel z Kyrgyzstánu, ale měl ruské občanství, jako o pachateli atentátu již dříve novináře informovala kyrgyzská rozvědka. Ruské úřady ovšem zatím tyto informace nepotvrzovaly, prý s ohledem na vyšetřování. Dosud se také předpokládalo, že atentátník měl společníka.

"Vyšetřováním byla zjištěna identita muže, který spáchal výbuch ve vagónu metra v Petrohradu. Byl to Akbaržon Džalilov, narozený v roce 1995," řekla Světlana Petrenková, mluvčí Vyšetřovacího výboru, ruské obdoby amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

Petrenková také uvedla, že pachatel útoku, spáchaného v soupravě metra mezi stanicemi Senné náměstí a Technologický institut, zanechal na stanici Náměstí povstání jinou nálož, kterou zneškodnili policisté. Na tašce, v níž byla bomba, kriminalisté odhalily stopy Džalilovovy DNA.

"Testy DNA a záznamy videokamer umožňují předpokládat, že právě člověk, který spáchal atentát ve vagónu, zanechal tašku s výbušným zařízením na stanici Náměstí povstání," řekla.

Tiskové agentury s odvoláním na kyrgyzskou zpravodajskou službu zprvu psaly křestní jméno předpokládaného atentátníka jako Akbardžon.