Patoprstého si do svého nejbližšího okruhu spolupracovníků vybral sám starosta této městské části Bratislavy Martin Chren, jenž podle deníku SME věří, že díky tomuto tahu bude moci jeho tým pro Ružinov odvést „spoustu dobré práce“.

„Je to pro mě obrovská čest, pocta a zároveň zodpovědnost a výzva dokázat ještě víc,“ uvedl na svém facebooku Patoprstý.

Zmíněná fotografie není jediným problémem, který budoucího místostarostu Ružinova dodnes provází. Podle Tiskové agentury Slovenské republiky (TASR) byl totiž dříve členem Ultras Slovan Pressburg, tedy tvrdého jádra fanoušků fotbalového klubu FC Slovan Bratislava a dopustil se několika trestných činů. Jednalo se o výtržnictví a ublížení na zdraví, za což měl v roce 2005 podle webu Blackblogsk.com, kterou TASR cituje, údajně dostat dvouletou podmínku.

Zrušená kandidatura

Před šesti lety se Patoprstý pokusil o kandidaturu do tamního parlamentu. Po zveřejnění inkriminované fotografie byl nicméně z kandidátky Slovenské národní strany stažen.

Starosta Chren ovšem svého budoucího spolupracovníka brání.

„Jsem přesvědčený, že nikdy nesympatizoval s žádným extrémistickým hnutím, řekl dříve Chren v rozhovoru pro Denník N. Fotografii následně odsoudil a prozradil, že vznikla zhruba před 14 lety. Sám Patoprstý, který v posledních komunálních volbách do městského zastupitelstva získal celkem 6322 hlasů a umístil se jako druhý pod čarou, se podle starosty Ružinova za své činy z mládí již veřejně omluvil.