Zatímco české celebrity se k politice vyjadřují jen poskrovnu, neboť se jim jejich angažovanost později téměř vždy vymstí, ty americké si s tím hlavu nelámou. Přestože Barack Obama ve své funkci končí, podpořit ho přišly nejen americké star. Pozvání na rozlučku přijaly hvězdy doslova z celého světa.

Čtěte také: Obama pronese v Chicagu poslední velký prezidentský projev

BALENÍ A STĚHOVÁNÍ

Pár obdobných akcí už se v Bílém domě událo. „Během prezidentování pořádal Barack Obama se svou manželkou nějaké ty večírky pro přátele. Nebylo jich ale moc. Předpokládám, že tato byla ta úplně poslední. Teď už je čeká jen balení a stěhování," uvedl mluvčí Josh Earnest.

Večírek končil až kolem čtvrté hodiny ranní a sám loučící se politik se prý stal králem tanečního parketu.

Pořádně to na něm rozbalili i herec Robert De Niro, raper Common nebo zpěvák Usher.

Přečtěte si: Obamovo prezidentství hodnotí příznivě víc než polovina Američanů

ZAKÁZANÁ SELFIE

Manželský pár přítomným servíroval kuře a vafle. Na večírku se nesměli přítomní fotit ani natáčet videa. Přesto někteří zákaz porušili a pochlubili se na svých profilech na sociálních sítích rychlým selfíčkem.

Řada z nich také smutnila a nešetřila chvalozpěvy na odcházejícího politika.

Například Obamův oblíbený americký hiphoper Chance the Rapper napsal na Twitteru: „Neváhal jsem letět dvacet jedna hodin do Washingtonu, abych se rozloučil s nejlepším prezidentem americké historie."

Dnes čeká Obamu oficiální rozloučení a do křesla v oválné pracovně Bílého domu za necelých čtrnáct dní usedne Donald Trump.

Kdo byl pozvaný na prezidentskou party?
George Clooney, Paul McCartney, Tom Hanks, Robert De Niro, Meryl Streepová, Bradley Cooper, Beyoncé, Jay Z, John Legend, Chrissy Teigen, Solange Knowles, Lena Dunham, Gwyneth Paltrow, Tom Hanks, Chance the Rapper, Nick Jonas, Jordin Sparks, Usher, Kelly Rowland, La La Anthony, Jay Pharoah, Bruce Springsteen, David Letterman, Stevie Wonder, Tyler Perry, Jason Sudeikis, Tracy Ellis Ross a další