Vermontský senátor novinářům rovněž řekl, že Clintonové již dříve gratuloval a že se těší na jejich budoucí setkání. S někdejší první dámou chce jednat o možnostech, jak Trumpa v listopadových prezidentských volbách porazit.

Sanders čelí tlaku Demokratické strany, aby z klání s Clintonovou odstoupil, neboť nemá šanci nominaci získat. Senátor však ukončit boj odmítá a dosud opakovaně prohlašoval, že rozhodne až červencový nominační sjezd strany. Nyní řekl, že se chce soustředit na poslední primárky v metropoli Spojených států. Tématem jeho kampaně ve Washingtonu bude status města, které je federálním distriktem. Sanders zastává názor, že by Washington měl získat stejná práva, jako mají ostatní státy USA.

Sanders poděkoval Obamovi za to, že během demokratických primárek a stranických hlasování zůstal nestranný, neboť až do dneška nikoho v boji o nominaci nepodpořil. Nyní tak učinil v době, kdy je podle získaných delegátů jasné, že nominaci získá na sjezdu právě Clintonová.

Ta si podle propočtu AP již zajistila automatickou nominaci strany, ke které je potřebné mít nejméně 2383 delegátů celostátního sjezdu. Clintonová jich má 2777, Sanders 1876.

Vůdce demokratů v Senátu Harry Reid dnes řekl, že Sanders chápe, že kandidátem strany se stane Clintonová, nyní ale potřebuje trochu času, aby se rozhodl o dalších krocích.

„Neslyšel jsem od něj jediné slovo o tom, že by zpochybňoval fakt, že ona má nominaci," řekl Reid poté, co se dnes sešel se Sandersem. „Myslím, že to uznal," dodal.