Díky náhodě nebo technické závadě část jejich konverzace zaslechli i novináři. Útržky rozhovoru Sarkozyho s Obamou dnes zveřejnil list Le Parisien s odvoláním na web Arret sur images, specializující se na mediální analýzy.

„Nemůžu ho (Netanjahua) už ani vidět, je to lhář,“ prohlásil prý Sarkozy. „Ty ho máš plné zuby, ale já s ním musím jednat den co den,“ řekl na to lakonicky Obama.

Specializovaný web zveřejnil tyto výroky bez upřesnění, zda existuje jejich zvukový záznam. Na dotaz agentury AFP je ale potvrdilo několik novinářů.

Zástupci médií čekali 3. listopadu v Cannes na tiskovou konferenci obou státníků. Organizátoři jim předem rozdali tlumočnická zařízení a právě v důsledku možné závady na nich, případně díky pohotovosti novinářů, se některým z nich podařilo zaslechnout úryvky ze soukromého rozhovoru Obamy se Sarkozym v sousedním salonku.

Bez uvedení přesných citací web Arret sur images dále informoval, že Obama poté vytkl Sarkozymu překvapivé hlasování Francie pro přijetí Palestiny do Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). Paříž jím před týdnem zaskočila Spojené státy, které byly ostře proti tomuto kroku a zareagovaly na něj zastavením svých příspěvků do UNESCO.