„Být první dámou? To by mě nudilo,“ prohlásila kdysi Cécilia Sarkozyová. Vzdor těmto slovům se dcera rumunského Roma a bývalá modelka zabydluje od minulé středy v sídle šéfů francouzského státu.

Na rozdíl od své předchůdkyně Bernadette Chirakové, která vládla Elysejskému paláci tucet let, panuje kolem její devětačtyřicetileté nástupkyně nejistota. Tedy – zda neopustí svého nynějšího manžela Nicolase Sarkozyho, jako to udělala už před třemi lety. Tehdy ministrovi vnitra utekla s jeho poradcem. A pár let před tím zase opustila svého tehdejšího manžela, s nímž má dvě dcery, a žila se Sarkozym na hromádce, než se vzali.

Sarkozy si do svazku s Cécilií přivedl dva syny z prvního manželství. V roce 1997 se jim narodil syn Louis. Pikantní bylo, že poradce – – svůdce byl jejím podřízeným. Hlavního poradce ministrovi dělala ona sama. Měla kancelář přímo proti ministerské. A taky největší vliv na svého muže a ministra v jedné osobě.

Milenci pocházejícímu z Maroka si prý stěžovala, že s ní Sarko zachází jako s kusem nábytku. Před prezidentskými volbami se letos na jaře se svým o tři roky starším manželem usmířila. Pak v druhém kole nešla ani volit. A zmizela. Vden Sarkozyho vítězství se znenadání objevila po jeho boku. V šatech barvy šampaňského. Jako kdysi Jackie Kennedyová, její vzor. Jackie ale nepřevyšovala svého muže, prezidenta Spojených států, o půl hlavy jako Cécilia se svými 180 centimetry Sarka.

Navíc Jackie většinou cestovala s Johnem do ciziny společně. Sarko však nemá ani jistotu, že Cécilii najde doma, když se z cesty vrátí .