Na nápad vystřelit si z někdejší aljašské guvernérky přivedla autory článku záměna slov Čečensko a Česko, která v minulých dnech v souvislosti s atentátem čečenských bratrů Carnajevových v Bostonu vedla nemálo uživatelů sociálních sítí k tvrdým útokům na Českou republiku. K ozbrojenému útoku na Prahu teď na serveru The Daily Currant vyzvala i Palinová.

„O těch podezřelých zatím mnoho nevíme," řekla Palinová ve fiktivním rozhovoru. „Ale víme, že to byli muslimové z České republiky. Vsadím se, že mluvím z duše mnoha Američanů, pokud řeknu, že bychom těm hochům měli udělit lekci. A nejen České republice, měli bychom jít po všech arabských zemích," píše The Daily Currant.

„Arabové musejí vědět, že to tu nemůžou vyhazovat do povětří. Pár atomovek bychom měli poslat do Islámábádu, Prahu bychom měli vypálit a Teherán vybombardovat. Ať vědí, že to myslíme vážně," nechal server horlit Palinovou.

Pokusy fiktivních moderátorů uvést její místopis na pravou míru fiktivní politička ignorovala. „Že není Česko muslimská země? Copak jste ty bratry neviděli, jsou to islamisté a Čečenci!"

Chabý přehled

Palinová byla pro The Daily Currant snadným terčem, protože její chabý přehled o zahraniční politice není žádným tajemstvím. V roce 2008 například obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina z úkladů proti Aljašce, zvlášť neblaze proslula svým výrokem z roku 2010, že Spojené státy „musejí stát při svém severokorejském spojenci".

The Daily Currant začal působit na internetu loni v létě a má na svém kontě už několik pozoruhodných mediálních afér. V listopadu napsal článek o tom, že exprezident George Bush v prezidentských volbách z nešikovnosti hlasoval pro Baracka Obamu, široké publicity se dostalo zprávě o údajném výroku kongresmana Todda Akina, že mateřské mléko je lékem proti homosexualitě.

Z letošních mystifikací zaujala informace, že renomovaný ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman zkrachoval. V březnu The Daily Currant napsal o přísně konzervativní republikánské člence Sněmovny reprezentantů Michele Bachmannové, že se s manželem nalodila omylem na výletní loď plnou homosexuálů.