Na postup Šefoviče do druhého kola si sázkaři mohou vsadit v kurzu 1,42 ku jedné, jeho vítězství pak Fortuna ocenila kurzem šest ku jedné. Trojici nejvážnějších kandidátů na účast ve druhém kole uzavírá v kurzu 6,5 ku jedné na vítězství a 2,65 ku jedné na postup do druhého kola bývalý ministr spravedlnosti Štefan Harabin.

Šance ostatních uchazečů o prezidentský post jsou podle bookmakerů minimální. Nejblíže se první trojici drží lídr krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marián Kotleba, kterého následují politik Milan Krajniak či historik a analytik Eduard Chmelár. Jejich kurzy se však pohybují v řádu stovek.

Jasná favoritka

„Vše nasvědčuje tomu, že Slovensko se dočká své první prezidentky v historii. Zuzana Čaputová svým pojetím navazuje na dosavadního prezidenta Kisku, který jí neváhal vyjádřit podporu. Zásadním zlomem každopádně bylo odstoupení jednoho z favoritů Roberta Mistríka, což Čaputovou posunulo do pozice hlavní favoritky a její kurs od té doby postupně klesá až na úroveň, která ostatní uchazeče staví do role statistů,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

A favoritkou je Čaputová i v očích sázkařů. „Na její celkové vítězství směřuje 65 procent sázek, druhý je v tomto ohledu Štefan Harabin s 20 procenty sázek a třetí Maroš Šefčovič s 5 procenty. Zbývajících 10 procent vkladů pak připadá na všechny zbývající kandidáty,“ píše sázková kancelář Fortuna.