Například sázkové kanceláře nasadily kurzy na to, koho si nakonec William vezme. Na nejvyšší příčce je zatím neznámá důstojnice armády, ale vysoko stojí například Britney Spearsová, s níž si William psal před pěti lety, nebo Kylie Minogue a Paris Hiltonová. Pod nimi ale stále na vysokých příčkách jsou tenistka Maria Šarapová a modelka Keeley Hazellová. Někteří lidé vsadili na Kelly Osbourneovou a kurz 100:1 je na Heather Millsovou, s níž se nyní rozvádí Paul McCartney.

V pozadí sílí snahy získat právo otisknout vzpomínky Mate Middletonové na pětiletý vztah s budoucím britským králem. Jejich cena je podle předního britského experta Maxe Clifforda nyní nejméně na pěti milionech liber (přes 200 milionů korun), i když právě Clifford předpokládá, že je Kate nikdy neprodá.

I bez tohoto obchodu je ale podle Clifforda Kate zaopatřená do konce života. Sice nyní bude muset čelit nepříjemným "soustrastným" otázkám. Na druhé straně za pět let vztahu s Williamem prokázala, že je nejen atraktivní, ale také důvěryhodná a loajální a strávila hodně času s budoucím panovníkem. "Byla by přínosem pro kteroukoli z velkých firem," řekl Clifford. "Má před sebou zářnou budoucnost."

V nejbližší budoucnosti se Middletonová podle něj nezbaví pozornosti přátel, kolegů a známých, ani médií. Vše, co podnikne, se bude rozpitvávat, zejména pokud si najde nového partnera. Tomu se podle něj dostane velké pozornosti tisku.

William bude podle něj v naprosto nemožném postavení, protože se nyní budou spousty žen snažit ho ulovit. Některé o jeho pozornost budou usilovat upřímně, jiné z pochybných pohnutek.

Do stínového boxu, v němž britská média píší jak zběsilá o královské rodině, ale oficiálně nebylo ze strany královské rodiny nic potvrzeno, zasáhly dnes opět "dvorní zdroje". Ohradily se proti několika informacím, které kolovaly o víkendu. V první řadě popírají, že by se královská rodina postavila proti Kate, protože prý byla příliš obyčejná. Pravdou je prý opak, protože Kate Middletonová byla u hlavních členů rodiny oblíbena.

Není prý pravda ani to, že Williamův otec, korunní princ Charles Williama k rozhodnutí postrčil naléháním na sňatek. O Charlesovi je prý známo, že není dominantní otec a že respektuje právo svých synů na jejich život a na chyby.