„Chtěl bych se vám omluvit. Lhal jsem většině lidí v naší kongregaci. Minulou středu jsem rezignoval, ale nikomu jsem nechtěl říct proč,“ prohlásil Romero, který působil v baptistickém kostele v texaském Fort Worth.

V nočním klubu na Floridě se střílelo.
Masakr v Orlandu. Při střelbě v gay klubu zemřelo 50 lidí

Svoji rezignaci následně zdůvodnil hříšným životem, který vedl. „Jezdil jsem do Jacksonville, chodil jsem do kasina a pil. Byly tam dívky, které se živily jako prostitutky, a já s nimi mnohokrát podvedl svou ženu. Opíjel jsem se a holdoval hazardu. Dokonce jsem kouřil trávu,“ pokračoval Romero.

Příšerný manžel i otec

Na závěr svého projevu uvedl, že jeho rezignace „je nejlepším rozhodnutím pro jeho rodinu i kongregaci“. „Byl jsem příšerný manžel i otec,“ konstatoval pastor.

Zdroj: Youtube

Baptistický duchovní získal celosvětovou proslulost v roce 2016, když nešetřil kritikou vůči homosexuálům zastřeleným ve floridském gay klubu. „Ta padesátka sodomitů, to všechno byli zvrhlíci a pedofilové, spodina lidstva. Bez nich je svět lepším místem. Budu se modlit za to, aby Bůh dokončil práci, kterou započal střelec,“ okomentoval Romero masakr.

Američan s afghánskými kořeny Omar Mateen vtrhl do floridského gay klubu 12. června 2016. Po zuby ozbrojený muž začal po přítomných okamžitě bezhlavě střílet, přičemž zabil 49 lidí a 53 dalších zranil. Během útoku zavolal policii, které řekl, že jedná jménem takzvaného Islámského státu (IS).

Střelec z floridského nočního klubu Omar Mateen.
Střelec z Orlanda dvakrát navštívil Saúdskou Arábii