Podle nigerijské Národní agentury pro řešení krizových situací došlo k bombovým útokům v neděli. Jejich prvotním cílem měl být tábor Dalori u vesnice Kofa poblíž města Maiduguri, nakonec ale byly spáchány přímo ve vesnici. "Dvě atentátnice se pokusily dostat do tábora, ale zastavila je jeho ochranka. Další dvě se však odpálily v sousední vesnici Kofa, kde zabily 16 lidí," uvedl mluvčí agentury Abdulkadir Ibrahim.

Podle původních informací bylo zabito 12 nebo 13 lidí. Podle Ibrahima se ale počet mrtvých rozšířil, protože zemřeli i tři zranění převezení do nemocnice. "Číslo šestnáct nezahrnuje mrtvé atentátnice," řekl Ibrahim agentuře AFP.

Tábor Dalori se nachází asi 10 kilometrů jihovýchodně od Maiduguri. Jde o jeden z největších táborů pro "vnitřně vysídlené osoby".

Skupina Boko Haram útočila na tábor už dřív: loni v lednu zde bylo zabito minimálně 85 lidí při útoku, kdy Boko Haram napadla místní obyvatele žijící v okolí tábora, střílela do nich a podpalovala jejich domy. Několik sebvražedných atentátnic se při tom odpálilo přímo mezi lidmi. Současný útok je nejvražednější nigerijskou teroristickou akcí od 8. června, kdy bylo střelbou a sebevražedným útokem zabito 11 lidí v oblasti Jiddari Polo v Maiduguri. 

V nigerijském konfliktu s Boko Haram bylo od roku 2009 zabito minimálně 20 tisíc lidí a víc než 2,6 milionu lidí ztratilo domov. Řada uprchlíků čelí závažnému nedostatku potravin.