Spolu s vedoucím azylového domu figurovaly v případu zhruba tři desítky lidí. Ti byli obviněni z toho, že migranty za trest opakovaně zavírali na "problémové pokoje", kde trávili dokonce i několik dnů. Běženci se provinili například tím, že se opili či kouřili a z pokoje mohli odejít pouze pokud potřebovali na toaletu nebo se najíst.

Zaměstnanci ubytovny rovněž migranty opakovaně bili, kopali a ponižovali. Události se podle serveru Focus děly v letech 2013-2014 a státní zastupitelství pracovníky usvědčilo z celkem 54 trestných činů.

Letoun Airbus společnosti EasyJet - ilustrační foto
Mladík se nechtěl setkat s rodiči, a tak ohlásil bombu na palubě letadla

Případ vyplul na povrch zhruba před čtyřmi lety. Tehdy se na internet dostala videa a fotografie z místa činu a vyvolala velké pobouření. Na videích bylo například vidět, jak jeden ze strážců stojí a jednu nohu má při tom položenou na krku svázaného muže, který leží na zemi. Jiné video ukazuje, jak zaměstnanci nutí uprchlíky, aby leželi na matraci špinavé od zvratek. 

Proces s bývalým šéfem azylového domu trval pouhých pár týdnů. Soud přihlédl k tomu, že se muž ke všem 33 případům kompletně doznal, proto dostal nízký trest. Procesy s dalšími obžalovanými budou probíhat nejméně do května. 

Americký zpěvák a rapper Chris Brown
Zpěvák Chris Brown skončil ve vazbě. Čelí obvinění ze znásilnění